Koostöö Eesti Koolispordi Liiduga, toitumine, 1. osa

Teadliktreening.com koos Heiki Nabi ja Karl-Martin Rammoga ning koostöös Eesti Koolispordi Liiduga filmisid eelkõige noortele suunatud toitumist tutvustavaid videoklippe.

  • Esimeses videos teevad õpilased ise energiajooki.

  • Teises videos selgitatakse kui palju energiat sisaldab Bic Maci eine.

  • Kolmandas videos räägitakse kartulikrõpsude koostisest.

  • Neljandas videos näitlikustatakse saiakeste sisu.

Olulised märkused videoklippide kohta:

  • Ka kõige tervislikuma toidu liigtarbimine põhjustab tervisehäireid. Sellegi poolest ei ole kõik toidud võrdse toiteväärtusega. Harva n-ö rämpstoidu tarbimisest ei juhtu midagi, aga sagedasti tarbides on suurem võimalus rasvuda ja tervisele liiga teha.

  • Videod on mõeldud koolinoortele ja sellega seoses on oluline ka info n-ö rämpstoitude kohta, sest neid tarbitakse sageli. Oluline on arvestada, et toitumine on individuaalne ja kõik videos ei pruugi olla igaühele rakendatav.

  • Videode eesmärk ei ole hirmutada, et n-ö rämpstoitu ei tohiks kunagi süüa ja et ühekordne või harv tarbimine põhjustab rasvumist ja terviseprobleeme. Videode eesmärk on lihtsalt tõsta teadlikkust sellest, kui palju energiat ikkagi mõned populaarsed kiirtoidud sisaldavad ja et nende liigtarbimine on potentsiaalselt negatiivse mõjuga.

  • Videod on lihtsustatud, üldistatud ja huvitavaks tehtud. Neis leiduvat infot ei pruugi saada tarbida nii nagu individuaalseid toitumissoovitusi toitumisnõustajalt või põhjalikust teadusartiklist/raamatust.

  • Pealkirjad on lihtsustatud ja üldistatud ning ei pruugi igas kontekstis sobida. Näiteks kiirtoidus ei pruugi olla liiga palju energiat, kui inimese üldkaloraaž on reguleeritud; kartulikrõpsudes ei pruugi olla liiga palju rasva, kui päevane rasvatarbimine on kontrollitud ja saiakesed ei pruugi anda suurema vööümbermõõdu, kui inimese energiatarbimine on kontrolli all.

2 Kommentaari

Trackbacks & Pingbacks

  1. […] noortele suunatud toitumist tutvustavaid videoklippe. Esimesed neli osa on vaadatavad meie eelmises postituses ja osad viis kuni seitse selles […]

Kommenteeri

Tahad küsida või täiendada ?
Ootame rõõmuga sinu tagasisidet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *