Seminar Arigato uutest rühmatreeningutest

Spordiklubi Arigato spordijuht Sven Idarand võttis meiega ühendust ideega, et tuua populaarsete Les Millsi rühmatreeningute asemele klubisse midagi originaalsemat ja põhirõhuga siiski nii, et treenerid suudaksid ise peaga mõelda ning tunde ette valmistada. Tema visioon oli teha koos esimesed sammud, et rühmatreeningud muutuksid asjalikumaks.

Laupäeval, 06.09.14, toimus spordiklubis Arigato koolituspäev meie juhendamisel. Me olime selleks päevaks loonud kaks uut Arigato treeningprogrammi: ÜKT (Üldkehaline treening) ja CoreSETT.

Esimene on üldkehalise ettevalmistuse põhimõttel lihasvastupidavustreening, mis on asjalikum ja turvalisem versioon võrreldes Les Millsi Bodypumpiga. Teine on kerelihaste treening, mille peamine eesmärk on õppida kerelihaseid õigesti aktiveerima ja neid ette valmistama lihastreeningu tegemiseks.

Arigato on otsustanud võtta oma kavast välja Les Millsi treeningud ja asendada need uute treeningutega. Lisaks uutele treeningprogrammidele on tehtud muudatusi ka rühmatreeningute läbiviimise osas. Näiteks enam ei ole rühmatreeneri roll tunnis treenijate ees trenni kaasa teha, vaid hoopis ringi käia ja tehnikat jälgida ning juhendada.

Need tunnid, millest seminaril räägiti, saavad olema Arigato tunniplaanis. Lisaks oli koolitus hea ka üldteadmiste tõstmiseks ning oma tavatreeningute täiustamiseks. Arigato spordiklubis lähtutakse personaalsest lähenemisest ja läbimõeldud/turvalise treeningu juhendamise põhimõtetest ning selline lähenemine oli ka sellel seminaril.

Arigato spordijuht Sven Idarand tundidest lähemalt:

“ÜKT (lühendatult: ÜldKehaline Treening) – tervet keha hõlmav lihastreening, mis lähtub kerelihaste aktiviseerimisest kõigi harjutuste sooritamisel. Tunnis treenitakse kõiki keha peamisi lihasgruppe kasutades oma keharaskust ja erinevaid treeningvahendeid (sh stepipink, hantlid, kettad jm). Treeningu eesmärk on tagada selle ajal ja järgselt optimaalsed kehaasendid ning treenida kogu keha tasakaalustatult. Intensiivsuse tagab treeningu ülesehitus, kus ühele konkreetsele kehaosale suunatud harjutusi sooritatakse läbi igale treenijale sobiva treeningkoormuse ja -intensiivsusega etteantud ajaperioodil. Treener on olemas kõigile treenijatele personaalsete juhtiste ja treeningkoormuse jagamisel

CORE-SETT 30 (hääldus kas ‘ko:rset’ või ‘korsett’) tund on mõeldud kõigile, kellele meeldib lihasvastupidavus treening ning kes soovivad arendada ja tugevdada oma kerelihaseid. Need printsiibid on aluseks turvalise ja efektiivse keha üldtreeningu läbiviimiseks. Seetõttu sobib tund nendele, kes soovivad ÜKT treeningust saada kätte maksimaalset koormust ning tagada turvaline tehnika nii rühmatreeningus kui ka jõusaalis. Samas sobib see ka nendele, kes lihtsalt soovivad oma treeningplaani (nt tantsu või siseratta trennide kõrval) täiustada kerelihaste treeninguga. Treening kestab 30 minutit.

Üldiselt on soovitav kõigil läbida kõigepealt CORE-SETT treening ja siis suunduda ÜKT tundi. Kuigi ka ÜKT treeningus seletatakse lahti tehnika ja kerelihaste aktiveerimise põhimõtted, siis annab CORE-SETT veelgi parema ettevalmistuse ja järjepideva kerelihaste arengu.”

Kui treenijatel ja treeneritel on nende trennide vastu huvi, siis soovitame liituda Arigato spordiklubiga ja registreerida ennast trennidesse. Kui spordiklubi juhtidel või peatreeneritel tekib huvi ka oma klubisse sellised treeningud sisse tuua, siis soovitame võtta meiega ühendust!

 

1 reply

Trackbacks & Pingbacks

  1. […] Tervis Pluss käis novembris Arigato spordiklubis meie loodud ÜKT trenni proovimas, et sellest detsembri numbrisse lugu kirjutada. Meilt küsiti selle jaoks […]

Kommenteeri

Tahad küsida või täiendada ?
Ootame rõõmuga sinu tagasisidet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *