11. jaanuaril toimus Tallinna Arctic Sport Clubis treeneritele mõeldud seminar kerelihaste treenimisest. Pärast kerelihaste treeningu aluste osa oli juttu ka liikuvusest (sealhulgas venitamisest).

Kohal oli umbes 30 treenerit ja üritus kestis 10:30-st 19:00-ni. Seminari läbiviijateks olid personaaltreener Kristjan Koik ja füsioterapeut Mikk Pärn. Treenereid oli erinevate taustadega: jõusaal, jooga, pilates, vastupidavussport ja palju teisi.

Selles blogipostituses ei ole võimalik kogu seminarist põhjalikku ülevaadet teha, aga me püüame anda vähemalt ettekujutuse, milline see üritus oli.

Kristjan alustas oma seminari kriitilise mõtlemise osaga, kus tuli juttu uskumustest , õppimisest ja info sõelumisest. Algul võis mõnele kuulajale jääda mulje, et see pole treeninguga seotud, aga tegelikult on mõtlemine just treeningteadmiste omandamise eelduseks.

Kas oled mõelnud, et äkki mõned harjutused võivad olla sulle rohkem kahjulikud kui kasulikud? Kas oled mõelnud, miks paljud füsioterapeudid ja treenerid lasevad kõhu sisse tõmmata ja n-ö häda kinni hoida? Kas kõhu ristilihast on võimalik isoleerida ja sellega alaseljavalusid ravida?

Kas oled mõelnud, miks sa just ühte konkreetset harjutust teed, mis on selle plussid ja miinused, kust sa üldse tead, et see on hea harjutus, mis lihastele see tegelikult mõjub, kust sa selle harjutuse leidsid ja kas see oli tegelikult usaldusväärne allikas?

Kristjan ütles, et olenemata trennist või harjutusest tuleks alati meeles pidada, et treenijaks on inimkeha, mis allub teatud seaduspärasustele; on oluline turvalisus ja vigastuste vältimine; alati peaks leidma just selle variatsiooni harjutusest, mida inimene suudab tehniliselt sooritada ja palju muud.

Mikk Pärn pani oma esitlusega treenereid mõtlema, et kas venitamine on nende klientidele ikkagi igas olukorras kõige parem mõte. Ta demonstreeris näitena, kuidas venitamine võib sooritusvõimet lühiajaliselt vähendada. Ta seletas põhjalikult ka lahti, kuidas venitamine ei pruugi paljusid neid kasusid, mida tavaliselt propageeritakse, anda.

Kavatseme kaetud teemadest ka tulevikus kirjutada ja kui on spordiklubisid, kes sooviksid Kristjanit või Mikku kutsuda seminari ka nende juures läbi viima, siis kirjutage otse neile. Kontaktid: kristjan@personaaltreening.ee ja mikkparn@gmail.com.

Rooney